• Zelená škola

• Zelená škola je environmentálny vzdelávací program pre školy, ktoré chcú zmeniť seba a svoje okolie. Realizácia programu podporuje na škole priestor na rozvoj tvorivého a kritického myslenia. Sme presvedčení, že sa o problematike životného prostredia nestačí len učiť, ale že je zároveň nevyhnutné zmeniť naše konanie. Naším cieľom je, aby žiaci s pomocou učiteľov a rodičov riešili reálne potreby školy a okolia, čím pomáhajú k pozitívnej zmene.

Naša škola je už jedenásty rok zapojená do medzinárodného certifikačno - vzdelávacieho ekoprogramu pre MŠ, ZŠ a SŠ: Zelená škola, ktorý odporúča Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v školskom roku 2022/2023 v Pedagogicko-organizačných pokynoch.

Prioritné téma pre toho certifikačné obdobie je ENERGIA

• Kolégium

• Kolégim na škole je tvorené z vedenia školy, z učiteľov a žiakov a tiež aj nepedagocických pracovníkov.

• Aktivity

• Environmentálny akčný plán
        • Schválený dokument s programom ako naplniť cieľ, ktorý sme si zadali.

• Kolégium
        • Aktivity
        • Aktivity sú zamerané na certifikačnú tému a tou je ENERGIA.

• Vlajka Zelenej školy
        • Základná škola Brodňanská je držiteľov certfikátu Zelenej školy a tiež aj vlajky Zelenej školy.

• Environmentálny audit
        • Monitoring
        • Pravidelné sledovanie krokov k naplneniu stanoveného cieľa.