• Odhlasovanie zo stravovania

• II. Prihlasovanie a odhlasovanie zo stravovania

1. Prihlásený je každý stravník, ktorý má riadne vyplnený a odovzdaný zápisný lístok v školskej jedálni. Potrebné je odhlasovať  dieťa/žiaka zo stravovania najneskôr do 13.30 hod. v predchádzajúci pracovný deň a každý pondelok do 7:30 hod. (po víkende).

2. Odhlásiť zo stravy nie je možné v daný stravovací deň (okrem pondelku), a to z dôvodu dodržiavania všeobecne záväzných právnych predpisov pre školské stravovanie (napr. Zásady správnej výrobnej praxe - HACCP a pod.)

3. V prvý deň choroby dieťaťa je možné neodhlásenú stravu (bod 1) odobrať do jednorazových nádob alebo prinesených vlastných hygienicky nezávadných obedárov v čase od 12:00 do 13,30 hod., pričom školská jedáleň nezodpovedá za zdravotnú bezpečnosť stravy konzumovanej mimo stravovacích priestorov ŠJ. Ďalšie dni neprítomnosti dieťaťa/žiaka na výchovnovzdelávacom procese v škole je potrebné dieťa/žiaka zo stravovania včas odhlásiť (bod 1).

4. Za neodobratú alebo včas neodhlásenú stravu sa finančná ani vecná náhrada neposkytuje.

5. Evidencia odberu stravy je od 1.5.2023 na základe čipu. Tento čip deti už vlastnia, nakoľko sa používa na dochádzku príchodu do školy. Tento čip dieťa/žiak bude  používať aj v školskej jedálni.

IV. Forma odhlasovania zo stravovania:

- on-line na web-stránke školy: cez edupage v sekcii školská jedáleň/jedálny lístok

- telefonicky na tel. 0948/ 484 070

– mailom na sjbrodno@gmail.com alebo

- osobne v ŠJ pri ZŠ s MŠ

Upozornenie!!!

V. Dotácia na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa

Dieťa/žiak má nárok na stravu za poplatok znížený 2,10€ (1. Stupeň) a 2,30 € (2.stupeň) v rozsahu určenom zákonom č. 544/2010 Z. z. a zároveň za splnenia týchto podmienok : dieťa sa zúčastni výchovno-vzdelávacieho procesu a odoberie stravu. Dotácia podľa zákona č. 544/2010 Z. z. sa nevzťahuje na odobratý obed podľa odseku III. bod 3.

*Čiže dieťa musí byť v škole a obed odobrať, aby sa mu poskytla dotácia na stravu. V opačnom prípade celú sumu za daný obed/deň uhrádza zákonný zástupca dieťaťa/žiaka, preto je potrebné obedy včas odhlasovať.