• Poukážte nám 2 %.
      • Testovanie 9 - 20.3.2024
      • Rovesnícke vzdelávanie pripravované ôsmakmi pri príležitosti Svetového dňa vody sa uskutoční 22.3.2023
      • Naše triedy štvrtákov (4.A a 4.B) si pripravia rovesnícke vzdelávanie s pohostením. Téma je chutné, zdravé, naše domáce produkty, ktorými vieme prichystať si raňajky.
      • Pre žiakov 2.-5. ročníka
      • Aj v tomto školskom roku sme súčasťou programu Zelená škola
          • Odhodlaní meniť svet

Pri príležitosti Svetového Dňa Zeme naša Základná škola Brodňanská, v spolupráci s obcou, uskutočnila 20. apríla čistenie svojho okolia. Veľmi nás potešila účasť nie len žiakov, ale aj rodičov, priateľov, bývalých žiakov a členov klubu dôchodcov.

Vyčistili sme potok Brodňanka, brehy rieky Kysuca a náučno-oddychový chodník, futbalové ihriská a štrkovisko. Po skončení na nás čakalo občerstvenie v areáli školy, ktoré napiekli naše šikovné pani kuchárky. Chceme sa poďakovať všetkým dobrovoľníkom, ktorí neboli ľahostajní a rozhodli sa pomôcť zveľadiť naše prostredie.

• DEŇ ZEME

Základná škola Brodňanská pozýva rodičov, priateľov, dôchodcov na spoločné čistenie a zber odpadkov nášho okolia.

Ako bolo informované v miestnom rozhlase, stretneme sa 20.04.2023 o 8:30 hod. pred školou. Tam Vás už budú čakať žiaci a každý, kto bude mať záujem si prevezme rukavice a vrecia.

Chceme každého požiadať, aby sa vyzbierany odpad aj vytriedil.

• Zápis žiakov do 1. ročníka

• Milí rodičia,

zápis budúcich prvákov pre školský rok 2023/2024

sa uskutoční 12.-14. apríla 2023 od 14,00 hod. do 18,00 hod.

v priestoroch budovy školy na 1. poschodí.

Pre zápis dieťaťa do 1. ročníka je treba:

1. Vyplniť elektronickú prihlášku na stránke školy. K elektronickej prihláške môžete pripojiť rodný list dieťaťa ako prílohu v obrázkovom formáte alebo v pdf. Údaje žiadame vypisovať správne aj s diakritikou (mäkčene, dĺžne a pod.)

• Burza kníh

Dňa 30.3.2023 bude v priestoroch školy priebiehať burza kníh. Ak máte knihy, ktoré chcete vymeniť, môžte priniesť. Zodpovedná p. uč. Zvaríková

• Ponožková výzva

Ponožková výzva sa každoročne koná 21. marca a spája sa so Svetovým dňom Downovho syndrómu. Tento deň sa na znak oslavy ľudskej jedinečnosti nosia dve rozdielne ponožky. Cieľom výzvy je šíriť povedomie o ľuďoch s Downovým syndrómom. Ich prijatie spoločnosťou, šanca na bežné vzdelávanie či príležitosť na prácu ešte stále nie je samozrejmosťou.

Deň vody sa na našej škole uskutoční 23.3.2023

Rovesnícke vzdelávanie si pripravia žiaci 8. ročníka. Súťaží sa o najmodrejšiu triedu. Príď, tento deň v modrom oblečení.

Triedne kolo, Hviezdoslavov Kubín, II. stupeň:

Poézia:
            1. miesto/priamy postup: Maxim Škulec, Katarína Krempaská
            2. miesto: Filip Bača
            3. miesto: Ľubica Žeriavová

Próza:
            1. miesto/priamy postup: Andrea Mačicová
            2. miesto: Šimon Kuchár
            3. miesto: neudelené

Karneval sa uskutoční 16.2.2023 po vyučovaní v priestoroch školy. Je určený pre žiakov I. a II. stupňa. Bude prebiehať do 17:00h. Každá maska vyhráva.

• Matematický klokan

Súťaž je určená všetkým žiakom od 1. až po 9. ročník. Neváhajte, a otestujte vedomosti svojich detí, dajte deťom možnosť vyskúšať si ich riešiteľské schopnosti a hravé úlohy. Klokanko je aj pre prvákov, zadanie im číta učiteľ.

Každý získava diplom a darček, tí najúspešnejší dostanú zaujímavé ceny, päť šťastlivcov získava mobil.

• Matematická súťaž SEZAM a SEZAMKO pre II. stupeň

Počas polroka postupne vychádzajú (podľa kategórie) 2 až 3 série úloh, ktoré treba poslať poštou do stanoveného termínu. Termín prvej série už bol, ale zapojiť sa určite dá aj od druhej (20.3.) alebo tretej (9.5.). Body sa dajú získať aj za čiastočné riešenia, či odovzdanie len niektorých úloh.Na konci polroka sa následne koná sústredenie pre najlepších riešiteľov. Okrem odborného programu sa na ňom hrajú rôzne zaujímavé hry vonku či vnútri. Viac na www.sezam.sk

• Spolupráca

Utorok 30. 4. 2024