• Poukážte nám 2 %.
      • Testovanie 9 - 20.3.2024
      • Rovesnícke vzdelávanie pripravované ôsmakmi pri príležitosti Svetového dňa vody sa uskutoční 22.3.2023
      • Naše triedy štvrtákov (4.A a 4.B) si pripravia rovesnícke vzdelávanie s pohostením. Téma je chutné, zdravé, naše domáce produkty, ktorými vieme prichystať si raňajky.
      • Pre žiakov 2.-5. ročníka
      • Aj v tomto školskom roku sme súčasťou programu Zelená škola
          • Slovenské raňajky

Naša škola je už vyše dvanásť rokov súčasťou projektu Zelená škola, ktorá nám ponúka nevyčerpateľné množstvo inšpirácií. Jednou z nich sú rovesnícke vzdelávania, ktoré pravidelne niekoľkokrát do roka pripravujú žiaci rôznych ročníkov na druhom stupni pre všetky triedy. V piatok, 22.3. 2024, tak bola zrealizovaná akcia – Deň vody – ktorú každoročne usporadúvajú žiaci ôsmeho ročníka.

• Svetový deň vody

Environmentálne zameranie našej školy súvisí s tým, že žiaci často pripravujú rovesnícke vzdelávania pre svojich spolužiakov. Jedno z nich sa uskutočnilo aj v piatok 22. marca, kedy ku príležitosti Svetového dňa vody svojich spolužiakov vzdelávali žiaci 8. ročníka.

V prezentácii oboznámili žiakov s významom vody a s rôznymi zaujímavosťami týkajúcich sa vody. Po vyhodnotení krátkeho kvízu vyzvali svojich spolužiakov, aby sa zúčastnili zábavných aktivít, ktoré si pre nich pripravili. Čakala na nich slepá ochutnávka rôznych druhov vôd, na pokuse s mincou si overili, že povrchové napätie vody je skutočné, zabavili sa pri prenášaní vody pomocou slamky a žiaci I. stupňa si vytvorili vlastnú medailu v tvare kvapky.

• Týždeň slovenských knižníc 2024

Týždeň slovenských knižníc bol výzvou aj pre našich žiakov, ktorí sa svojimi aktivitami zapojili do tohto podujatia. Viedli dialóg o prečítaných knihách, poznávali rozprávkové postavy formou kvizu a nakreslili krásne ilustrácie na obal knihy. Okrem iného navštívili aj školskú knižnicu, v ktorej mali za úlohu vyhľadať knihy Povestí. Všetko zvládli hravo a so záujmom.

• 2 %

Možnosť odovzdať 2% z daní pre Žilinskú komunitnú nadáciu, ktorej zriaďovateľom je Mesto Žilina. Vyplnené oznámenie, ktoré odovzdáte v škole triednym učiteľom, prípadne p. riaditeľke sa doručí na úrad, následne sa pridelí konkrétnu sumu konkrétnej škole. Možnosť podať aj online.

Všetky info nájdete aj na stránke nadácie https://www.zilinskanadacia.sk/2-2/

• Plavecký výcvik

Plavecký výcvik sa uskutočnil prostredníctvom Plaveckej školy Nereus Žilina v čase od 4.3. do 8.3.2024. Počas piatich dní sa deti v Mestskej krytej plavárni učili plávať, alebo sa zdokonaľovali vo svojich plaveckých schopnostiach. Kurz absolvovalo 19 detí pod vedením skúsených plaveckých inštruktorov. Na bezpečnosť dohliadali aj triedne p. učiteľky. Inštruktáž, plavecké vedenie a rôzne vodné aktivity hravou formou prinášali deťom radosť z plávania. Každý drobný plavecký úspech bol ocenený pochvalou.Plavecký výcvik ukončili všetky prihlásené deti s pekným Plaveckým vysvedčením:).

Dňa 23.1.2024 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín, na ktoré postúpili žiaci z jednotlivých triednych kôl. Súťažilo sa v dvoch kategóriách. I. kategóriu tvorili žiaci 2. – 4. ročníka a II. kategóriu žiaci 5. – 9. ročníka. V každej kategórii vystúpili žiaci s umeleckým prednesom poézie. Aj napriek tomu, že všetci zúčastnení boli perfektne pripravení, musela porota, v zložení Mgr. Magdaléna Tóthová, Mgr. Zuzana Závodská, Mgr. Šárka Kadurová a Mgr. Pavol Holeša, vybrať tých najlepších.

Milí žiaci, pozývame vás na KARNEVAL, ktorý sa uskutoční 31.1.2024 v stredu od 14:00 do 17:00 v priestoroch školy. Každá maska vyhráva.

• Mikulášsky deň

dnešný deň, 6.12.2023 sa na našej škole uskutočnil Mikulášsky deň. Pre žiakov školy si deviataci pripravili aktivity v podobe maľovania na tvár, hod loptičkami, logické hry, dopisovačky, zdobeni stromčeka a celý deň nám hrala príjemná predvianočná hudba.

• Vianočný jarmok

Aj tento rok sa uskutoční Vianočný jarmok na našej škole. Pozývame žiakov, rodičov, starých rodičov a priateľov nadýchať sa vianočnou atmosférou, vypočuť si vianočný koncert našich žiakov, ktorý pripravuje Základná umelecká škola Brioso. Máte možnosť si prikúpiť darčeky, vianočné ozdoby, koláčiky a pochutnať si na punči.

• Koľko lásky na základnej škole v Brodne

Na Slovensku sa konal už 6. ročník celoslovenskej výzvy Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok, do ktorej sa prvýkrát zapojili aj žiaci, rodičia a učitelia z našej základnej školy. S láskou sme pripravili viac ako 40 krabíc, ktoré sme naplnili podľa pokynov rôznymi pochutinami a praktickými darčekmi. Žiaci vlastnoručne vyrábali pohľadnice a seniorom venovali vrúcne slová.

• Spolupráca

Utorok 30. 4. 2024