• Zápis žiakov do 1. ročníka

• Milí rodičia,

zápis budúcich prvákov pre školský rok 2023/2024

sa uskutoční  12.-14. apríla 2023  od 14,00 hod. do 18,00 hod.

v priestoroch budovy školy na 1. poschodí.

Pre zápis dieťaťa do 1. ročníka je treba:

1. Vyplniť elektronickú prihlášku na stránke školy.  K elektronickej prihláške môžete pripojiť rodný list dieťaťa ako prílohu v obrázkovom formáte alebo v pdf. Údaje žiadame vypisovať správne aj s diakritikou (mäkčene, dĺžne a pod.)

2. Prísť s dieťaťom na zápis. Na zápis musia prísť obaja zákonní zástupcovia. V prípade neúčasti jedného zo zákonných zástupcov je potrebné priniesť splnomocnenie.

Na zápis je potrebné priniesť:

1. Vytlačenú a podpísanú elektronickú prihlášku,
            2. prílohu k elektronickej prihláške,
            3. občianske preukazy zákonných zástupcov dieťaťa,
            4. prefotený rodný list dieťaťa - iba v prípade, že ste ho nenahrali ako prílohu k elektronickej prihláške,
            5. splnomocnenie v prípade neúčasti jedného zo zákonných zástupcov,
            6. četné prehlásenie a písomné vyhlásenie
            7. doklady z prípadného vyšetrenia dieťaťa v CPP.

Ďalšie informácie:

Zapisujú sa deti, ktoré do 31. augusta 2023 dovŕšia 6 rokov. Na zápis do 1. ročníka musia opäť prísť aj tie deti, ktoré v minulom školskom roku pokračovali v predprimárnom vzdelávaní (bývalý odklad povinnej školskej dochádzky).

Pri zápise sa kladie dôraz na telesnú a psychickú vyspelosť dieťaťa a tiež jeho motorické schopnosti.

Zákonní zástupcovia môžu dieťa zapísať iba na jednu školu!

Zákonní zástupcovia môžu dieťa zapísať do ktorejkoľvek základnej školy.

• Burza kníh

• Dňa 30.3.2023 bude v priestoroch školy priebiehať burza kníh. Ak máte knihy, ktoré chcete vymeniť, môžte priniesť. Zodpovedná p. uč. Zvaríková

• Ponožková výzva

• Ponožková výzva sa každoročne koná 21. marca a spája sa so Svetovým dňom Downovho syndrómu. Tento deň sa na znak oslavy ľudskej jedinečnosti nosia dve rozdielne ponožky. Cieľom výzvy je šíriť povedomie o ľuďoch s Downovým syndrómom. Ich prijatie spoločnosťou, šanca na bežné vzdelávanie či príležitosť na prácu ešte stále nie je samozrejmosťou.

Ďakujeme deťom, rodičom, priateľom, ktorí sa do ponožkovej výzvy zapojili.

• Deň vody sa na našej škole uskutoční 23.3.2023

Rovesnícke vzdelávanie si pripravia žiaci 8. ročníka. Súťaží sa o najmodrejšiu triedu. Príď, tento deň v modrom oblečení.